Táňa Kubátová - autorské stránky

Archiv novinek

strana 2 / 3
  <<   <   1   2   3   >   >>  

11. 05. 2016
Z mojí (nejen autorské) tvůrčí dílny

Ty z Vás, které zajímá, na čem právě pracuji, ráda stručně seznámím se svými aktivitami.

Právě dokončuji sazbu knihy Radky Zadinové Přežít svou smrt a chystám se na sazbu obálky. Kniha vyjde v mém nakladatelství v září letošního roku. Pro Radku jsem vytvořila také www stránky.

 

Dále navrhuji obálku pro chystanou knihu Petry Nachtmanové, o níž ale zatím nic bližšího neprozradím, dokud tak neučiní sama autorka.

Pokud jde o přípravu mých vlastních knih: Vrabčák je vysázený včetně obálky a čeká na druhou korekturu. Korektorka Hanka se ale nyní prokousává knihou Jedině Tereza.

 

Moje vlastní tvorba je tak trochu u ledu. Ale nebojte se, Síťovky, slibované na příští rok, jsou hotové, tak nehrozí, že jejich vydání odložím. Dále je dopsaná kniha Bukůvky, která je tak trochu jiná než ostatní moje tvorba. Ze života hrdinky nevyzobávám, jak bývá mým zvykem, jen lovestory, nýbrž hrdinku provázím celým jejím životem. Láska je v knize také, a hraje nemalou roli, ale není zdaleka jediným motivem. A pro zajímavost, hlavní hrdinka Karla je matkou našeho známého Valdemara z knihy Štěpánka, a tedy druhou osudovou ženou pana Matěje.

 

Ano, přiznávám, občas na mě psavost přijde. Ale protože jsem ještě nevymyslela, kudy se ve své tvorbě ubírat dál, tak si jen pro odreagování tvořím kýčovitý románek s pracovním názvem Měsíční sonáta, jehož osud je ale značně nejistý, proto Vám ho zatím neslibuji ani jako bonus.

 

Momentálně se morálně připravuji na autogramiádu, která mě čeká tuhle sobotu v 11 hodin na Výstavišti. Do svého stánku na veletrhu Svět knihy mě pozval distributor Dobrovský. A já tam zvu zase Vás, ať to tam trochu žije.

22. 04. 2016

V anketě, jejímž cílem bylo zjistit, která ze dvou nových knih má dostat letos na podzim přednost, zvítězil Vrabčák. Právě Vrabčáka tedy připravuji do předvánoční nadílky spolu s druhým vydáním knihy Jedině Tereza. Vrabčák už prošel korekturami a je hotová i sazba. Tereza je právě bedlivě sledováná přísným okem korektorky Hanky.

 

18. 11. 2015
Novinky v e-shopu

Zájemci o můj e-shop v něm najdou dvě novinky. Za prvé jsem vytvořila hned několik knižních balíčků, které si můžete koupit za zvýhodněnou cenu. A za druhé jsem vyšla vstříc všem, kteří neradi balí vánoční dárky. Zavedla jsem novou službu Hotový vánoční dárek, při jejímž objednání Vám knihy zabalím do dvou variant vánočního papíru. Pokud nebudete chtít zabalit všechny knihy ze své objednávky, ale jen některé, můžete před potvrzením objednávky napsat do okénka v objednávkovém formuláři, které knihy si přejete do balíčku zabalit. A pokud si objednáte více hotových balíčků, napište mi to prosím tak, aby bylo jasno, kam co zabalit.

Doufám, že se Vám obě novinky budou líbit a rádi je využijete.

09. 10. 2015
Nové knihy právě vyšly!

Oznamuji změnu. Letošní dodávka knih už dorazila k distributorovi i do mého e-shopu:

 

12. 08. 2015
Novinky z mojí pekárny

Nebojte se, nezměnila jsem profesi, jen se v posledním patře na jižní straně nehorázně peču. A kdyby jen já. Větrák na počítači po deseti hodinách provozu začne tak úpěnlivě výt, že se nad ním musím slitovat a počítač vypnout. Ale nebojte se, vše postupuje, jak má. Štěpánka je vysázená a mohu tedy sdělit, že bude oproti mým předchozím knihám pěkný cvalík - poctivých 384 stran a ještě písmem, které rozhodně není záměrně naředěné. Spiš jsem musela řešit, jak ho zahustit, aby ještě bylo snesitelné. Ale kdo jste přečetli bez lupy druhé vydání Lyonu, nemáte se čeho bát. Druhé vydání Co je v domě je rovněž vysázeno a je na druhé korektuře. Předpokládaný termín vydání se tedy nijak nemění a zůstává na polovině října.

01. 07. 2015
Z mojí dílny

Protože doba podzimní úrody se blíží, možná vás bude zajímat, jak probíhají přípravné práce.

Druhé vydání knihy Co je v domě je těsně před ukončením sazby a zakrátko poputuje ke druhé korektuře.

Štěpánka je zatím u první korektury. Obálky obou knih jsou rozpracovány do finální podoby. Definitivně je budu moci dotvořit až po vysázení, neboť tloušťka hřbetu, tedy velikost potahu, závisí na tom, na kolik stran sazby vyjde.

Zakrátko mě čeká práce na první zakázce, kterou obdrželo mé nakladatelství. Spisovatelka Petra Nachtmanová si u mne objednala vydání své právě dokončované knihy Hodinová manželka Eva. Do konce týdne mi předá text ke korekturám a sazbě. Obálka je již navržena a připravena a čeká na finální sazbu.

18. 05. 2015
Hlášení ze Světa knihy

V sobotu 16. května jsem podepisovala knížky na tradičním knižním veletrhu.

Po celou hodinku jsem se ani trochu nenudila. Pokud u stánku právě nebyli zájemci z řad mých čtenářů (či spíše čtenářek), přišli si své kartičky a památníčky podepsat sběratelé autogramů. Někteří z těch, kdo si na stánku mé knihy koupili, šli najisto, jiní se přeptali, o čem mé knihy jsou, a buď jsem je zaujala a knihu si koupili a nechali podepsat, nebo slušně poděkovali a vypařili se. A pokud se vyskytla skulinka mezi zájemci, příjemně mi ji vyplňovala debata s Davidem Kapsem, kterého čtenáři znají pod pseudonymem Alexander Stainforth.

Protože moje kamarádka Zdeňka Ortová navštívila veletrh coby knihovnice už o den dříve a prošla jej ještě jednou spolu se mnou v sobotu, měla příležitost nasbírat spoustu fotografií. Jejich výběr dala ve formě reportáže na svůj web, kam jste srdečně zváni.

01. 02. 2015
Změny v e-shopu

Vážení zákazníci mého e-shopu,

rozhodla jsem se k radikální změně způsobu prodeje knížek. Zatímco dříve bylo poštovné a balné "schováno" v ceně knížek, a tedy zdánlivě zdarma, vypracovala jsem nyní mnohem spravedlivější systém, který bude lépe zohledňovat náklady vynaložené na odeslání jednotlivých balíčků. Zatímco dříve někteří zákazníci, kteří objednali více knih a zvolili platbu předem, de facto dotovali ty, kteří objednali méně knih na dobírku, nyní si každý přispěje (i když ani v současnosti ne stoprocentně) na ten druh dopravy a platby, který si zvolí. Takový systém samozřejmě logicky vedl k tomu, že skrytá "poštovní" položka mohla z cen knih zmizet, a knihy jsou tedy levnější. Do snížení cen se zároveň promítlo i snížení DPH, což znamená, že takový "průměrný" balíček knih ode mne Vás vyjde levněji než dříve.

Tímto řešením jsem byla nucena reagovat na zdražení poštovného České pošty. V závislosti na velikosti bude odeslání jednoho balíčku dražší o 5, ale také až o 22 Kč.

Na poštovném je možné dále ušetřit tak, že zvolíte nově zavedený druh dopravy. Jedná se o dopravu prostřednictvím Zásilkovny. Pakliže máte blízko svého bydliště některou z jejích poboček, můžete si balíček pohodlně vyzvednout tam. Tyto pobočky jsou běžné obchody ve Vašem okolí, které mají se Zásilkovnou smlouvu a slouží jako její výdejní místa. Prodavači v těcho obchodech Vám vydají balíček na základě identifikačních údajů, které dostanete od Zásilkovny e-mailem a prostřednictvím SMS. Funkcí těchto prodavačů je ale balíček Vám pouze vydat, proto se s případnou reklamací budete stejně jako v případě doručení poštou obracet přímo na můj e-shop. Balíček před převzetím samozřejmě zkontrolujte a bude-li poškozený, nepřebírejte jej. To ostatně platí i pro Českou poštu.

Doufám, že se Vám bude s novým systémem nakupovat lépe, a také úsporněji. Mohu Vás totiž ujistit, že jeho účelem nebylo získat od Vás více peněz. Modelovala jsem si jej na dostatečném vzorku zkušebních nákupů a vždy jsem našla takovou kombinaci dopravy a platby, která vycházela pro zákazníka výhodněji než při starém způsobu nákupu.

09. 10. 2014
Podzimní úroda je zde

Z tiskárny dnes dorazily tyto knihy:

Za prvé výsledek mé celoroční práce, zbrusu nový překlad polské romantické klasiky od Heleny Mniszkówny "Malomocná".

Za druhé "Valdemar", knížka, která volně navazuje na Malomocnou, z níž si "vypůjčila" hlavního hrdinu a líčí jeho další osudy.

A za třetí druhé vydání oblíbené knihy "Počkej až za Lyon".

Všechny tři najdete v knihkupectvích i na mém e-shopu.

08. 09. 2014
Stav prací na nových knihách

Možná by Vás zajímalo, jak to vypadá s přípravou avízovaných knih.

Malomocná, ValdemarPočkej až za Lyon jsou kompletně hotové včetně obálek. Právě probíhá poslední kontrolní čtení vysázených textů. Všechny tři knihy půjdou do tiskárny 22. září.

04. 10. 2013
Nové knihy

Podzimní úroda přinesla novou knihu Obětovaná a staronovou (tedy druhé vydání) Lásku na heslo:

 

Knihy naleznete v knihkupectvích i v mém e-shopu.

18. 03. 2013
Vyšla kniha Léta s Hubertem

Zakoupit ji můžete v mém e-shopu.

22. 02. 2013
Druhá e-kniha

K dispozici je už druhá e-kniha, a sice Doktorka Lída. Pdf verze je nadále ke stažení zdarma na mých stránkách, verze do čtečky si můžete koupit na e-shopu www.palmknihy.cz.

20. 02. 2013
První e-kniha v prodeji!

Ode dneška najdete na www.palmknihy.cz e-knihu Na druhý pokus.

 

11. 02. 2013
e-knihy

Už za pár dnů si budete moci koupit avízované e-knihy. Nejprve jsem měla v úmyslu je prodávat ve vlastním obchůdku, ale kvůli nepřekonatelným technickým potížím (nemožnost přímé platby a absence DRM) jsem se raději obrátila na profesionály. Na druhý pokus ve formátu pro čtečku i pro tisk a Doktorku Lídu ve formátu pro čtečku najdete brzy na www.palmknihy.cz.

19. 10. 2012
Z mojí dílny

V poslední době jsem měla výtvarné období, z něhož vzešly definitivní (alespoň jak se domnívám) návrhy obálek na připravované knížky. Protože nás čeká rovnou několik nových a staronových kousků, vytvořila jsem zvláštní stránku s názvem PŘIPRAVUJI, kde najdete vše, co chystám, pěkně pohromadě.

17. 09. 2012
Právě vyšlo!

V mém internetovém obchůdku už můžete nalézt novou knížku Rebel a staronovou Samotu pro dva, kterou vydávám podruhé a s novou obálkou. Knihy dnes putují i do distribuce, takže se za pár dnů objeví také v knihkupectvích.

 

30. 08. 2012
Tisk se rozjel

Včera jsem dokončila poslední kontroly RebelaSamoty pro dva a odstartovala jsem tisk. Zda budou knihy přesně sedmnáctého září ještě upřesním, jen co dostanu z tiskárny nejčerstvější informace.

06. 08. 2012
Nová anketa

Na samostatné stránce najdete novou anketu na téma e-knih. Vaše názory pro mě budou velice zajímavé a pomohou mi při zvažování, zda se pustit do těchto neprobádaných vod, či zůstat pouze u papírové klasiky.

30. 07. 2012
Kvíz

Kdo si chcete otestovat své znalosti mých knížek, můžete si zkusit kvíz, který pro Vás vytvořila Dáša Zichová. Najdete ho na adrese: http://www.ctesyrad.cz/kvizy/jak-nam-napsala-tana-kubatova

  <<   <   1   2   3   >   >>  
 
Užití cookiesUžití cookies

Navštívíte-li webové stránky tkweb.cz a kteroukoli jejich subdoménu, jsou na nich v některých případech použity tzv. cookies.

Jedná se o tyto případy:

- Hlasujete v anketě: do cookies je poznamenáno, že jste hlasovali, abyste nemohli v téže anketě hlasovat znovu.

- Nakupujete v e-shopu: do cookies se zaznamenávají údaje z košíku i Vaše osobní údaje, které jsou po potvrzení nákupu opět smazány.

- Čtete články: do cookies se poznamená údaj o kliknutí na článek pro účely statistiky čtenosti článku.

Použití cookies můžete kdykoliv zakázat v nastavení svého internetového prohlížeče. Stránky pak budou fungovat stejně s výjimkou výše uvedených funkcí.

Pro nakupování povolte cookies a javascript

JOUDAweb - autorka © Taťána Kubátová, e-mail:obchod@tkweb.cz, web: www.jouda.tkweb.cz            Aktualizováno: 25. 9. 2020